Mariola Nowak-Jäger

Na co dzień pracownik działu controllingu w niemieckiej firmie budowlanej. Mama 7-letniego urwisa, żona i posiadaczka 3-rocznego bereńczyka. Marzy o nauce windsurfingu. Po godzinach pasjonatka hand letteringu, sketchnotnigu i rysowania w Procreate. Autorka bloga www.mar-art.org oraz rysujenatablecie.pl

Napisz do mnie

[contact-form-7 id=”5d86ee5″ title=”Contact Form”]

moja motywacja 

Czym jest dla mnie malowanie liter

Cierpliwość, odpoczynek, radość, wyciszenie, przyjemność, poczucie sprawczowści– to tylko część pozytywnych uczuć, które mi towarzyszą podczas tworzenia ozdobnych liter. Nazywam to często moją jogą dla umysłu. To wspaniały czas tylko dla mnie. W obecnych czasach jesteśmy przebodźcowani informacjami ze wszystkich stron i wszędzie gdzieś gnamy, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Hand lettering pozwala mi zwolnić i oderwać się od rzeczywistości. Wiele moich kursantek opowiada, że hand lettering je relaksuje i jest wspaniałym czasem odpoczynku dla głowy. To fajne hobby, które może wykonywać praktycznie każdy, gdyż charakter pisma nie ma absolutnie wpływu na efekt końcowy. Ja sama piszę jak kura pazurem, jednak malując litery technikami hand letteringu spod mojej ręki wychodzą małe „dzieła”. Nauka zajęła mi ponad rok czasu, po czym zaczęłam się dzielić moją wiedzą (którą wciąż uzupełniam podczas warsztatów w Niemczech) na instagramie, potem na blogu, facebooku i na youtube.

e-book hand lettering-08
e-book hand lettering-07

Mariola Nowak-Jäger

Mar Art Lettering

Założycielka bloga handlettering.pl oraz rysujenatbalecie.pl i autorka pięciu kursów online o tematyce brush letteringu, Procreate oraz rysowania wizualnego. Od 16 lat mieszka w Niemczech, gdzie pracuje w firmie budowlanej w dziale controllingu. Współpracowała do tej pory z Rowińska Business Coaching oraz edding Polska. Autorka plakatów letteringowych w publikacji „Dziennik uczuć” oraz współautorka książki „Chcę wwwięcej”.

kursantów
0
przeprowadzonych wyzwań
0
webinarów
0
filmów na youtube
0

Mój styl w hand letteringu

Travel-journal2
brushlettering mar art
brushlettering mar art

moja historia

wszystko zaczęło się w 2017 roku…

Był 2017 rok, a ja właśnie byłam w domu z moim synem na rocznym urlopie macierzyńskim. Po wielu intensywnych latach pracy, siedzenie w domu z maluchem stało się nudne. Chwilami czułam się uwięziona, czas wolny upływał mi na zajmowaniu się maluchem, domem, a w międzyczasie oglądałam filmy na youtube. I tak w jednym z nich zobaczyłam, że youtuberka przy wykorzystaniu specjalnych flamastrów tworzy piękne napisy w swoim notatniku. Technika, którą się posługiwała był hand lettering. Hand lettering spodobał mi się tak mocno, że zaczęłam szukać w internecie dodatkowych informacji. Czym pisać, jak pisać litery, aby były piękne. Po zakupie niezbędnych narzędzi zaczęłam intensywnie ćwiczyć, pierwsze próby okazały się dosyć trudne, gdyż nie było wówczas kursów online, z których krok po kroku ktoś by mi pokazał na czym to wszystko polega.

Mimo, że moje pierwsze prace nie były spektakularne, cały czas ćwiczyłam malowanie liter, a w Niemczech pojawiły się pierwsze warsztaty stacjonarne, na których uczono technik hand letteringu, wydane zostały pierwsze książki, w których znajdowały się szablony do rysowania liter oraz wskazówki krok po kroku. Z entuzjazmem chodziłam na warsztaty i poznawałam niemieckie artystki specjalizujące się właśnie w hand letteringu.

W mojej ofercie znajdziesz mnóstwo materiałów do nauki

Kursy online, webinary, szablony do druku oraz e-booki